Pomogliśmy zdobyć sprzęt sportowy

25 września 2015 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Fundacja „Żółty Szalik” pomagała Szkole Podstawowej nr 3 oraz Zespołowi Szkół w Lelkowie w organizacji oraz zgłoszeniu eventów do konkursu dzięki czemu obie szkoły zyskały dodatkowy sprzęt sportowy. Najważniejsze jednak, że dzieciaki świetnie się bawiły promując ideę aktywności fizycznej w szkołach.

Oto jak o wydarzeniach pisały media:


Uczniowie spróbowali swoich sił w zaproponowanej dyscyplinie

Uczniowie spróbowali swoich sił w zaproponowanej dyscyplinie

W piątek (25.09.) w ramach kampanii ogólnoeuropejskiej „Move Week 2015” w Szkole Podstawowej nr3 w Braniewie zorganizowano Tydzień Sportu. Uczniowie trzech klas szóstych z pomocą nauczycieli w-f i chętnych rodziców przeprowadzili trzy lekcje z różnych dyscyplin sportu. Był baseball, piłka nożna i taniec. Szkoła w ramach kampanii otrzymała zestaw sprzętu sportowego.

Uczniowie i goście podczas lekcji poznali historie i zasady każdej gry. Uczestniczyli też w lekcji pokazowej, a następnie mogli spróbować swoich sił w zaproponowanej dyscyplinie.
Po „porcji sportu” odbyło się specjalne spotkanie, które
było świetną okazją do poruszenia tematu właściwiej diety – jak ważnym jest elementem prawidłowego rozwoju dziecka i prawidłowego funkcjonowania organizmu dorosłej osoby, co prawidłowe odżywianie nam może dać, a jakie konsekwencje ma niewłaściwa dieta.
Organizatorzy zachęcili też wszystkich do dyskusji na temat nowych zasad żywieniowych w szkolnych sklepikach.
Po dniu pełnym wrażeń dzieci i rodzice wspólnie przeszli przez PZU Trasę Zdrowia. Potem pobawili się „jak za dawnych lat”. Rodzice zaprezentowali najmłodszym grę w kamień, chowanego, podchody, gumę, klasy, baba Jaga patrzy itp. Oprócz kreatywnej zabawy i wspólnie spędzonego czasu z rodzicami dzieci wzbogaciły się o nowe propozycje zabaw z rówieśnikami.
Celem zajęć była promocja sportu, udowodnienie uczniom, że w-f jest ciekawym a zarazem bardzo ważnym przedmiotem w szkole. Rodzice i uczniowie otrzymali również informacje o dostępności zajęć w mieście, harmonogram wszelkich sekcji, które mogą pomóc w odkryciu młodych talentów.
W osiągnięciu sportowych celów pomogła Fundacja „ŻÓŁTY SZALIK”, która wspomogła organizatorów przy: informowaniu lokalnych mediów o działaniu, zaproszeniu gości na lekcje pokazowe, oraz gościa który poprowadził rozmowę na temat prawidłowego odżywiania się. Ponad to Fundacja pomogła w przygotowaniu wyjścia na PZU Trasę Zdrowia.

Przeczytaj cały tekst:      Dzień sportu w „trójce” – Braniewo http://braniewo.wm.pl/303131,Dzien-sportu-w-trojce.html#ixzz3pHMs1rdZ

 

Zespół Szkół w Lelkowie przyłączył się do ogólnoeuropejskiej kampanii MOVE Week, promującej zdrowie i aktywność fizyczną. Jest to wydarzenie odbywające się we wrześniu w całej Europie. Partnerami w organizacji Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego ds. informacji była Fundacja Żółty Szalik z Braniewa oraz Federacja Fosa.

17 września zgłosiliśmy nasz pomysł na zorganizowanie imprezy sportowej, której głównym celem była zabawa i ruch. Spośród nadesłanych propozycji wybrano 60 najlepszych, w tym również naszą. W nagrodę otrzymaliśmy pakiet sprzętu sportowego.

Dnia 25 września Zespół Szkół w Lelkowie zorganizował Europejski Dzień Sportu Szkolnego pod hasłem ,,Sport czyni wolnym”.Do zorganizowania tego wydarzenia przyłączyli się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a także nauczyciele i rodzice.

Każda klasa wylosowała kraj europejski, który reprezentowała podczas turniejów sportowych. Na pierwszych dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie przygotowywali się do obchodów tego ważnego wydarzenia. Z pomocą nauczycieli i rodziców wykonali transparenty propagujące Europejski Dzień Sportu Szkolnego, a także flagi z barwami wylosowanego kraju. Podczas zajęć uczniowie zdobyli najistotniejsze wiadomości na temat reprezentowanego przez siebie kraju. Zajęcia przeplatane były gimnastyką śródlekcyjną.

Dalsza część imprezy odbywała się na boiskach szkolnych, gdzie dokonano oficjalnej ceremonii otwarcia. Uczniowie w sposób bardzo kreatywny utożsamili się z wylosowanym przez siebie krajem europejskim. Wyróżniali się kolorowymi strojami, flagami namalowanymi na policzkach i włosach, a także różnymi rekwizytami. Do konkurencji sportowych stanęła drużyna polska, niemiecka, rosyjska, czeska, austriacka, węgierska. Tego dnia boisko szkolne zamieniło się w piękne kolorowe wydarzenie propagujące aktywność fizyczną na kolorowych banerach, transparentach i flagach.

Uczniowie zmierzyli się w minieuropejskim turnieju ,,zbijaka” oraz minieuropejskim turnieju piłki nożnej i siatkowej. Młodsze dzieci brały udział w grach i zabawach zwinnościowych. Podczas imprezy wykorzystano także sprzęt sportowy otrzymany w ramach zorganizowania EDSS. Nauczyciele oraz zaproszeni rodzice nie tylko dopingowali drużynom, ale także brali czynny udział w konkurencjach sportowych. Aby urozmaicić imprezę, pomiędzy konkurencjami, odbywało się losowanie ,,szczęśliwego numerka”, za którym ukryta była nagroda w formie gadżetu sportowego. Otrzymany podarunek miał zachęcić zdobywcę do aktywności fizycznej.

Całe wydarzenie uświetniła ZUMBA FITNESS poprowadzona przez zaproszonego instruktora Katarzynę Ogiela-Kozakiewicz. Przy głośnej muzyce taniec z elementami fitnessu zaprezentowali nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i rodzice.

Partnerami w organizacji Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego ds. informacji była Fundacja Żółty Szalik z Braniewa oraz Federacja Fosa.

Przeczytaj cały tekst: Europejski Dzień Sportu Szkolnego – Lelkowo http://lelkowo.wm.pl/304928,Europejski-Dzien-Sportu-Szkolnego.html#ixzz3pHNaqPF3