Odpust św. Rocha

W sobotę 25 sierpnia 2018 odbył się kolejny już siódmy odpust świętego Rocha. Siódemka okazała się w tym wypadku naprawdę szczęśliwą liczbą ponieważ właśnie w tym roku mieszkańcy zdobyli dofinansowanie w programie „PZU POMOC TO MOC” na stworzenie bezpiecznego miejsca spotkań dla całej społeczności. Spotkanie na odpuście było fantastyczną okazją do promocji tego programu i pochwalenia się tym, że to liderzy wioski zakasali rękawy by  ziścić marzenie pokoleń o wspaniałym miejscu spotkań dla wszystkich mieszkańców. Urzeka mnie w Krzywcu to, że cała społeczność pracuje na rzecz wspólnego dobra, dba o to by ich wieś była jak najpiękniejsza i rozwijała się. 

 Co roku odpust św. Rocha to wspaniała okazja do spotkania w ogromnym gronie zarówno obecnych jak i byłych mieszkańców wioski, ale także „przyjaciół” tej miejscowości, czyli wszystkich tych, których cisza tej urokliwej miejscowości przyciąga niczym magnes. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się mszą święta oraz poświęceniem zwierząt, później wszyscy zebrani mogli zasiąść do wspólnej biesiady. Mimo, że impreza zebrała ok 200 osób przy stołach dało się odczuć prawdziwie rodzinną i  świąteczną atmosferę. Liderzy wsi zadbali również o to, by spotkanie miało edukacyjny wymiar – dla najmłodszych uczestników zostały rozdane „odblaski” by każdy z nich był widoczny na drodze do szkoły, do sklepu, czy też na plac zabaw. Ponad to dzieci miały okazję zagrać w „planszówkę” po której się skacze, a przy okazji dowiedzieć się co należy robić, aby być zdrowym.

Podsumowując Krzywiec to urokliwe miejsce z ciekawą historią, pracowitymi mieszkańcami, którzy są wspaniałym przykładem „polskiej gościnności” – warto tam zajrzeć!