Centrum budzi się do życia

W Centrum Spotkań i Aktywności Społecznej we Fromborku miały już miejsce pierwsze działania. 14.10.2015 odbyło się spotkanie Seniorek biorących udział w teście projektu Silver Sharing z Edukatorem i znakomitą Trenerką -Moniką Hausman-Pniewską.

SONY DSC

W spotkaniu udział wzięli również: Prezes Fundacji „Żółty Szalik” Marian Nadziejko, Członek Zarządu Fundacji – Kalina Jakimczuk oraz Bartłomiej Głuszak – Prezes Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz twórca metody aktywizacji Seniorów „Silver Sharing”.

SONY DSC

Metoda opiera się na trzech filarach:

  • Kapitale społecznym
  • Edukacji
  • Aktywności Turystycznej

Nasze Seniorki z Fromborka pokazują swoją aktywność i chęci do brania udziału w różnego rodzaju projektach aktywizujących.

Podczas spotkania Panie przygotowywały plan przyjazdu Seniorów z Pionek, którzy już w listopadzie będą naszymi gośćmi. Mamy nadzieję w czasie tej wizyty nie tylko pięknie zaprezentować  uroki Miasta Frombork, ale również rozpromować Centrum Spotkań i Aktywności Społecznej jako miejsce idealne dla wszelkich grup, które chcę doskonalić siebie oraz pracować dla dobra swoich społeczności.