Premiera PZU Trasy Zdrowia

W sobotę 15.08.2015 miała miejsce premiera PZU Tras Zdrowia. Premiera zaczęła się od przejścia trasy przez Seniorki z Uniwersytetu III Wieku działającego przy Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń”.

seniorki same

Seniorkom towarzyszył instruktor Pan Waldemar Gajowniczek, który prezentował przykładowe ćwiczenia na instalacjach rozmieszczonych na Trasie. Seniorki pokazały, że są w znakomitej formie.

 

seniorki z trenerem

Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej, Braniewskiego Centrum Kultury oraz Urzędu Miasta zorganizowane zostały również animacje dla dzieci na Trasie. Dzieci mogły spróbować swoich sił na torze przeszkód z wykorzystaniem instalacji, w konkursie plastycznym czy też przyłączyć się do różnych zorganizowanych zabaw.

animacje grup

Animacje prowadzone były przez pracowników naszej Fundacji, wolontariuszy ze Stowarzyszenia Na Rzecz Młodzieży oraz wolontariuszy z Centrum Wolontariatu.

chusta

Nagrody wręczyła dzieciakom sama Pani Burmistrz, która była również honorowym członkiem komisji konkursowej. Popołudniu zostało przeprowadzone szkolenie z QR CODE – dzięki nim, każdy posiadacz smartphone może na PZU Trasie zobaczyć film instruktażowy prezentujący do jakich ćwiczeń można wykorzystać instalacje. Premierę zakończyło przejście Trasy przez młodych piłkarzy – upał nie ostudził ich zapału. Instruktaż dla młodzieży przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego Pan Piotr Pawłowski.

piłkarze

Udowodniliśmy, że każdy bez względu na wiek na PZU Trasie Zdrowia może znaleźć coś dla siebie, a dzięki endorfinie jeszcze lepiej mogliśmy się bawić podczas koncertów „Lata z Radiem”.  Wspaniała energia, grup na Trasie przekonywała do ćwiczeń nawet „kanapowców” więc nie czekaj tylko załóż wygodne buty i sam się przekonaj ile możesz zyskać przez aktywność fizyczną!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.