Wysokiej jakości usługi społeczne dla osób starszych i ich rodzin – edycja II

Serdecznie zapraszamy do udziału w Projekcie „Wysokiej jakości usługi społeczne dla osób starszych i ich rodzin – edycja II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Projekt skierowany jest do 42 mieszkańców gmin Braniewo i Frombork zagrożonych ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczeniem społecznym z wielu powodów, w tym osób powyżej 60 roku życia i ich otoczenia rodzinnego.

Rekrutacja trwa w okresie: 1 czerwca – 31 lipca 2020r.

Dokumenty rekrutacyjne można składać:

 – osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Braniewie, ul. Moniuszki 5, 14-500 Braniewo,

– osobiście w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej we Fromborku pod adresem: ul Młynarska 5b, 14-530 Frombork,

– osobiście, w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00, w biurze Fundacji Żółty Szalik przy ulicy Braniewskiej 11 we Fromborku,

– wysyłając na adres biura projektu pocztą lub mailowo: Fundacja Żółty Szalik, ul. Linki ¾ (I piętro, lok.5), 10-534 Olsztyn lub biuro.zoltyszalik@gmail.com.

Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby starsze mogą otrzymać wsparcie personelu
w procesie aplikacji do projektu (pomoc w wypełnieniu dok. aplikacyjnych, na przykład w przypadku osób niedowidzących dostosowane wzory formularzy z powiększoną czcionką, osoby z utrudnieniami w poruszaniu się będą mogły skorzystać z dostarczenia dokumentów aplikacyjnych do miejsca zamieszkania itp.) po zgłoszeniu telefonicznym pod numerem biura projektu: 887 187 010

O PROJEKCIE:

Celem projektu jest podniesienie aktywności społecznej i poprawa sytuacji rodzinnej 42 osób, w tym 26 kobiet i min. 6 osób z niepełnosprawnościami z terenu gmin Braniewo i Frombork w terminie 01.06.2020-31.05.2021 r.

Odbiorcy to 42 osoby, w tym osoby powyżej 60 roku życia i ich rodziny, zagrożone ryzykiem ubóstwa oraz wykluczeniem społecznym z wielu powodów. Każdy z uczestników zostanie poddany diagnozie potrzeb przez zespół specjalistów. Na jej podstawie dla każdego uczestnika przygotowana zostanie indywidualna ścieżka reintegracji, obejmująca przynajmniej trzy typy wsparcia określone w projekcie. Wspomniane wsparcie obejmuje:

–  poradnictwo specjalistyczne (prawne, mediacyjne, z tematyki: profilaktyki zdrowia, rodzinnej, zdrowego żywienia, gospodarowania budżetem oraz inne, w zależności od potrzeb),

– wsparcie psychologa

– cykle edukacyjne (szkoła dla rodziców, gospodarowanie budżetem domowym, żywienie, higiena),

– usługi opiekuńcze dla osób starszych i niepełnosprawnych

– wsparcie w radzeniu sobie w gospodarstwie domowym

Projekt zakłada też pracę metodą animacji lokalnej.

Dokumenty projektowe do pobrania: